:: خانه حجاب صدف اهمیت حجاب از نظر دردانه پیامبر ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
چهارشنبه 3 بهمن 1397 | 1440/5/16 | Wednesday 23 January 2019
امروز چهارشنبه 3 بهمن 1397
1440/5/16 | 2019/01/23
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • اهمیت حجاب از نظر دردانه پیامبر
  چهارشنبه 26 مهر 1391 ساعت 9:45
 • سایت نور نوشت: حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل فرمود که: روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیها سلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود: چرا از او رو می گیری، او که تو را نمی بیند؟ 

  فاطمه عرض کرد: او مرا نمی بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرا نمی بیند ولی بوی مرا که حس می کند. رسول خدا فرمود: شهادت می دهم که تو پاره تن منی. 

  روزی رسول خدا از اصحاب خود پرسید: «نزدیکترین حالات زن به پروردگارش کدام است؟» اصحاب نتوانستند جواب بدهند. این سؤال به گوش فاطمه علیها سلام رسید. فاطمه فرمود: «نزدیکترین حالات زن به پروردگارش وقتی است که در خانه اش بنشیند (و خود را در کوچه و بازار، جلو چشم نا محرمان قرار ندهد.) وقتی رسول خدا این سخن را شنید، فرمود: فاطمه پاره تن من است. 

  امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: روزی رسول خدا از ما پرسید: بهترین کار برای زنان چیست؟ 

  فاطمه علیها سلام پاسخ داد: «بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند. رسول خدا فرمود: فاطمه پاره تن من است 

  رسول خدا بعد از ازدواج فاطمه علیهاسلام کارها را بین او و علی علیه السلام تقسیم کرد و فرمود کارهای منزل با فاطمه و کارهای خارج از منزل با علی. 

  فاطمه علیها سلام می فرماید: «هیچ کس نمی داند من چقدر خوشحال شدم که رسول خدا مرا از ظاهر شدن در پیش چشم مردان معاف کرد.» 

  روزی فاطمه زهرا سلام الله علیها به اسماء فرمود: چه بد است این تخته هایی که بدن مرده را برای تشییع جنازه روی آن می گذارند! زیرا وقتی زنی را روی آن قرار می دهند و پارچه ای بر بدنش می کشند، حجم بدن او معلوم است. 

  اسماء گفت: من که در حبشه بودم، می دیدم مردم آنجا تابوتی از چوب درست می کردند و مرده را داخل آن می گذاشتند. 

  سپس اسماء با چوب خرما تابوتی لبه دار درست کرد و به فاطمه علیهاسلام نشان داد. حضرت فاطمه بسیار خوشحال شد و فرمود:« این خیلی خوب است. وقتی مرده را داخل آن قرار دهند و پارچه ای روی آن بکشند، دیگر معلوم نمی شود مرده مرد است یا زن.» و فرمود: پس از مرگم، مرا در همین تابوت بگذارید. 

  منابع: 

  بحارالانوار، ج ۴۳، صفحات ۹۱ و ۹۳ و ۵۴ و ۸۱ و ۱۸۹. 

  بحار/۹۲/۴۳ اول صفحه - 

  بحار/۱۸۹/۴۳ - 

  بحار۱/۸۱/۴۳- 

  بحار/۵۴/۴۳ 


  یادداشت هفته | سیاسی
  شماره مطلب: 1042
  دفعات دیده شده: 1305 | آخرین مشاهده: 3 روز پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...