:: خانه حجاب صدف «چرا حجاب؟» کتاب شد ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
چهارشنبه 10 آذر 1400 | 1443/4/25 | Wednesday 01 December 2021
امروز چهارشنبه 10 آذر 1400
1443/4/25 | 2021/12/01
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • «چرا حجاب؟» کتاب شد
  جمعه 27 اردیبهشت 1392 ساعت 23:08
  «چرا حجاب؟» کتاب شد
 • کتاب «چرا حجاب؟» درباره معنا و چگونگی حجاب همراه، با یادآوری نقش زنان در اجتماع و فواید و اثرات رعایت حجاب و همچنین عوامل و عواقب اجتماعی رعایت نکردن حجاب منتشر شد.
  این کتاب که به قلم ابراهیم خرمی مشگانی کاوشی نوشته شده است، در چهار فصل چیستی، چرایی و چگونگی داشتن حجاب را مطرح و به علل بروز بی حجابی می پردازد و شیوه های صحیح برخورد با بد حجابی را معرفی می کند. 

  فصل اول کتاب با موضوع معنا و چگونگی حجاب، تعریف و مفهوم حجاب را در اصطلاح و در قرآن کریم بیان و چگونگی رعایت حجاب را در جایگاه ها و شرایط مختلف بررسی می کند. 

  در فصل دوم نویسنده با ذکر شواهدی از آیات نورانی قرآن کریم و همچنین احادیث و روایات، چرایی حجاب را به بحث گذاشته است. «حجاب در اسلام قانون است، حجاب سرچشمه کمال زن، حجاب مانع از آلوده شدن جامعه به فساد و حجاب عامل تحکیم خانواده» مباحث محوری در این فصل اند. 

  فصل سوم کتاب به علت های بی حجابی می پردازد و نداشتن شناخت و آگاهی، خانواده، تقلید جاهلانه، عقده های روحی - روانی و رعایت نکردن حیا را از جمله علت های بروز بی حجابی بر شمرده است. 

  در فصل چهارم که فصل پایانی است، نویسنده شیوه های برخورد با بی حجابی را بیان می کند. شیوه های بیان شده در این زمینه شامل اطلاع رسانی و آگاهی، تقویت و تحکیم بنیه تقوا، معرفی الگوهای مناسب و عزم جدی و همگانی می شود. 

  در این بخش تقویت قدرت ایمان و تقوا یکی از راهکارهای مفید مقاله با بی حجابی عنوان شده است. 

  نویسنده در بخشی از متن کتاب «چرا حجاب؟» که در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شد، آورده است: «زن چون عطری خوشبو است و حجاب او چون شیشه ای زیبا و محکم که باعث می شود این عطر برای مدت ها پابرجا بماند و از هرگونه دستبردی در امان باشد و با هر نگاه آلوده ای نپرد. آیا می شود دور یک باغ زیبا و پر گل را دیوار نکشید و بدون حفاظ گذاشت؟» 

  چاپ ششم کتاب «چرا حجاب؟» با شمارگان یک هزار نسخه، در ۱۹۲ صفحه و به بهای شش هزار و ۵۰۰ تومان از سوی انتشارات مرسل منتشر شده است.


  معرفی کتاب | سیاسی
  شماره مطلب: 1352
  دفعات دیده شده: 1505 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...