:: خانه حجاب صدف استحکام خانواده در سایه حجاب حاصل می شود ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 | 1440/8/15 | Sunday 21 April 2019
امروز یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
1440/8/15 | 2019/04/21
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • استحکام خانواده در سایه حجاب حاصل می شود
  چهارشنبه 23 مرداد 1392 ساعت 21:37
  استحکام خانواده در سایه حجاب حاصل می شود
 • مریم معین الاسلام، مسئول مؤسسه علمی فرهنگی زنان منتظر قم در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) با بیان این مطلب اظهار کرد: سست کردن پایه های زندگی در خانواده ها و کشاندن جوانان به طرف انحطاط از اهداف دشمنان در ترویج بدحجابی در کشورهای اسلامی

  مریم معین الاسلام، مسئول مؤسسه علمی فرهنگی زنان منتظر قم در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) با بیان این مطلب اظهار کرد: سست کردن پایه های زندگی در خانواده ها و کشاندن جوانان به طرف انحطاط از اهداف دشمنان در ترویج بدحجابی در کشورهای اسلامی است.

  وی با اشاره به اهمیت و جایگاه حجاب در دین مبین اسلام افزود: هدف دشمن و فرهنگ بیگانه از ترویج بدحجابی در کشور از بین بردن بنیان خانواده ها در جوامع اسلامی است.

  این پژوهشگر با بیان اینکه حجاب ریشه در دستورات مؤکد قرآن، آموزه های پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) دارد گفت: حجاب به مانند دژ محکمی در برابر حفظ و صیانت از مقام والای زن و فطرت انسانی او است کسی که این امر را رعایت کند از سوی خانواده هم مورد حمایت و احترام قرار گرفته و باعث تحکیم وحدت در خانواده خواهد شد.

  حجاب سبب تعالی شخصیت زن در خانواده و جامعه می شود

  معین الاسلام تصریح کرد: حجاب سبب تعالی شخصیت زن در خانواده و جامعه می شود و به او این امکان را می دهد تا در کمال امنیت روانی و اجتماعی در حوزه های مختلف اجتماعی تلاش و حضور مفید و اثربخش داشته باشد به همین سبب باید زنان جامعه در صیانت و حفاظت این ارزش الهی هوشیار عمل کنند.

  این پژوهشگر، افزایش فساد و وضعیت فعلی جامعه را از اثرات کم رنگ شدن بحث حجاب در خانواده ها و جامعه دانست و اظهار کرد: استحکام خانواده ها زیر سایه حجاب است که متاسفانه امروزه برخی با بی توجهی به این امر ضمن وارد کردن ضربه به بنیان خانواده، جامعه را نیز به انحراف می کشانند.

  وی، تبیین جایگاه حجاب بر سایر ملت ها را از وظایف مهم و اساسی عموم مردم، دولت و دستگاه های فرهنگی برشمرد و خاطرنشان کرد: حجاب به عنوان یکی از نمودهای بزرگ فرهنگ اسلامی و پرچم دین باید در ایران اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

   مریم معین الاسلام:
  حجاب باعث استحکام بنیان خانواده بوده و نبودش باعث تخریب وتزلل خانواده است.

  این مقام مسئول معتقد است شبیخون فرهنگی دشمن حجاب و عفاف را هدف قرار داده است و با برنامه ریزی های فرهنگی به دنبال تغییر روند حجاب به سبک غربی است که وظیفه مسئولان فرهنگی است تا هوشیارانه در مقابله با آنها عمل کرده و اهداف دشمنان را از این توطئه تبیین کنند.

  این پژوهشگر امور زنان و خانواده، در پایان به تلاش هر چه بیشتر رسانه های ملی در این عرصه اشاره کرد و گفت: فضای مجازی نیز یکی از ابزارهای مهم تبلیغی است که باید با استفاده از این امکانات نیز در جهت مقابله با ترویج بدحجابی در جامعه تلاش شود.

  مسئول مؤسسه علمی فرهنگی زنان منتظر قم خاطر نشان کرد: حجاب باعث استحکام بنیان خانواده بوده و نبودش باعث تخریب و تزلل خانواده است.

  وی تصریح کرد: زنان با حجاب خود هم در تحکیم خانواده شخصی خود نقش دارند و هم در تحکیم خانواده دیگران؛ اما نقش آن ها در تحکیم خانواده خود، به این لحاظ است که اعتماد شوهر را به پاکی خود جلب می کنند و اما نقش آنها در تحکیم خانواده دیگران این است که مردان دیگر از انحرافات خارج از خانواده دور شده، لذا به همسران خود بیشتر توجه می کنند.
  یادداشت هفته | سیاسی
  شماره مطلب: 1426
  دفعات دیده شده: 2052 | آخرین مشاهده: 4 روز پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...