:: خانه حجاب صدف آیا بی حجاب ها زیباترند؟! ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
جمعه 3 خرداد 1398 | 1440/9/19 | Friday 24 May 2019
امروز جمعه 3 خرداد 1398
1440/9/19 | 2019/05/24
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • آیا بی حجاب ها زیباترند؟!
  یکشنبه 5 آبان 1392 ساعت 21:27
  آیا بی حجاب ها زیباترند؟!
 • حجاب و بیماریهای پوستی زنان  به گزارش ایران دیپلماتیک به نقل از فردیسان، اگر در سالهای پس از انقلاب در ایران رنگ های حضور در جامعه در سفید، قهوه ای، طوسی و مشکی خلاصه می شد در حال حاضر، استفاده از رنگ های متنوع و جیغ در اجتماع متداول شده و
  حجاب و بیماریهای پوستی زنان
    

  به گزارش ایران دیپلماتیک به نقل از فردیسان، اگر در سالهای پس از انقلاب در ایران رنگ های حضور در جامعه در سفید، قهوه ای، طوسی و مشکی خلاصه می شد در حال حاضر، استفاده از رنگ های متنوع و جیغ در اجتماع متداول شده و این روزها استفاده از رنگ ها به اوج خود رسیده و رنگ های شبرنگ از سرخابی تا سبز فسفری به یک مد روز تبدیل شده است.
  سرویس عفاف وحجاب«هادیان البرز»؛ نوع پوشش زن، معرّف شخصیت عفیف یا هوس‏انگیز اوست که موضع‏گیرى مرد را در برابر او مشخص مى‏کند. تا وقتى خانم ها، خود را از دید چشم‏هاى هوس آلود مردان بپوشانند، دریاى نفس آنها آرام است، ولى وقتى به جلوه‏گرى دست ‏زنند، تلاطم روحى و نابسامانى روانى را براى مردان فراهم مى‏آورند.
  اسلام زن را تشویق به این کرده است که هر اندازه متین و باوقار و عفیف تر در جامعه حضور یابند و خود را در معرض دید بسیاری از مردان نگذارند بر احترامش افزوده خواهد شد.


  ما امروزه شاهد هستیم که برخی دختران ایرانی پر رنگ و لعاب تر از همیشه در کوچه، خیابان، دانشگاه و یا محل کار ظاهر می شوند و هر روز هم بیشتر مردم می پذیرند که جامعه تغییر کرده است!
  اگر در سالهای پس از انقلاب در ایران رنگ های حضور در جامعه در سفید، قهوه ای، طوسی و مشکی خلاصه می شد در حال حاضر، استفاده از رنگ های متنوع و جیغ در اجتماع متداول شده و این روزها استفاده از رنگ ها به اوج خود رسیده و رنگ های شبرنگ از سرخابی تا سبز فسفری به یک مد روز تبدیل شده است.
  البته در این میان جدا از دختران بد حجاب و رنگارنگ مانتویی، چادری های مدرن هم زیاد شدند.
  خیابان های فردیس از فلکه اول تا پنجم را که برای خرید لباس بالا و پایین می کنیم با مدل های جدیدی روبه رو می شویم که در طول چند سال گذشته اثری از آنها در ویترین هیچ یک از مانتو فروشی های کرج نبود.
  طی سالیان گذشته عادت کرده بودیم تا پشت ویترین فروشگاه ها، صرفا مانتوهای تنگ و کوتاه با رنگ های تیره را ببینیم اما این روزها باید با چیزی به نام دکمه در مانتوها خداحافظی کنیم، شلوار زنانه امروزی که جای خود را به پوششی به نام ساپورت داده است، پوششی که هیچ حفاظتی برای بانوان ندارد و حتی جذاب تر از برهنگی برای آنها است. شال و روسری هم تنها تکه پارچه ای شده اند که وسط سر را می پوشاند و موها و گردن را به نمایش می گذارد.
  زمانی می گفتند بدحجاب ها زیبایی های خود را به رخ رهگذران می کشند اما آیا واقعاً بدحجاب های امروزی زیبا هستند یا ترسناک؟

  بیشتر آقایان معتقد هستند که نگاهشان به این بد حجاب های کوچه و خیابان بیشتر از روی تعجب و تأسف است نه از روی تحسین به خاطر زیبایی!
  برخى دختران، بدلباسى و خودنمایى خود را پلى براى رسیدن به ازدواج مى‏پندارند. آنان گمان مى‏کنند با بیرون ریختن مو ، پوشیدن لباس‏هاى زننده، آرایش‏هاى ناپسند و نشان دادن زیبایى‏هاى زنانه خود مى‏توانند جوانان را به خود جذب کنند.
  اینان غافلند که جوانان با همه اقبال و خوش‏رویى‏هایى که با ایشان داشته باشند، در پى ازدواج با آنان نخواهند بود. غالب جوانان در پى آنند که دخترى را براى همسرى خود برگزینند که طرح دوستى با جوان دیگرى را در پرونده خود نداشته باشد.
  در حقیقت، این دختران در چشم‏ها جاى دارند، نه در دل‏ها. بنابراین، بدحجابى و ظاهرسازى، چشم‏انداز مناسبى براى ازدواج نیست و اگر هم ازدواجى به‏خاطر جاذبه‏هاى جنسى صورت پذیرد، بنیان محکمى نخواهد داشت.
  در آن سر دنیا «امیلی فرانسوا» بازیگر فیلم های هالیوودی مسلمان می شود و از طعم شیرین داشتن حجاب و پوشش می گوید با آن همه سختی و در خانواده ای مسیحی، یا در همین ایران «سمیه حیدری» جودو کار وزن ۵۷ کیلو در بازی های آسیایی داخل سالن کره جنوبی روی تشک می رود، مدال می گیرد و «چادر» را برای روی سکو رفتن شرط می کند..
  از این دست بانوان بسیار داریم که الگو هستند اما معرفی نمی شوند زیرا کسی تلاش نمی کند که فرهنگسازی کند..
  تا حرف از برخورد جدی با بدحجابی و گسترش عفاف در جامعه می شود انگشت به سمت نیروی انتظامی دراز می شود برای اینکه مبادا مسئولان سایر دستگاه ها از صدا و سیما و وزارت ارشاد گرفته تا وزارت بازرگانی از خواب زمستانی در برابر بی حجابی های فصلی بیدار شوند. و نتیجه این کم کاری باعث می شود که دختران و پسران ما همچنان با الگوهای آمریکایی و اروپایی رشد کنند.


  گفتار و مقاله | اجتماعی
  شماره مطلب: 1461
  دفعات دیده شده: 1085 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...