:: خانه حجاب صدف حجاب زن ایرانی نماد هنر متعالی ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 | 1440/8/15 | Sunday 21 April 2019
امروز یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
1440/8/15 | 2019/04/21
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • حجاب زن ایرانی نماد هنر متعالی
  چهارشنبه 6 آذر 1392 ساعت 21:50
  حجاب زن ایرانی نماد هنر متعالی
 • به گزارش خبرگزارش تسنیم،  فاطمه رهبر عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیئت بانوان فعال کویتی که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی برگزار شد به قوانین موجود در جامعه اسلامی ایران که در آن به حقوق زن توجه می شود اشاره کرد و گفت: در مجلس

  به گزارش خبرگزارش تسنیم،  فاطمه رهبر عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیئت بانوان فعال کویتی که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی برگزار شد به قوانین موجود در جامعه اسلامی ایران که در آن به حقوق زن توجه می شود اشاره کرد و گفت: در مجلس شورای اسلامی ایران به زن و جایگاه وی توجه می شود، چراکه براین اساس هیچ منعی از لحاظ تعداد حضور زنان به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وجود ندارد و زنان می توانند همانند مردان حضور پیدا کنند که این تعداد در دوره های مختلف مجلس تاکنون متفاوت بوده است.

  رهبر در پاسخ به سوال یکی از بانوان کویتی در خصوص پوشش زن ایرانی و رابطه آن با هنر اظهار داشت: زن ایرانی که پوشش خود را براساس دستورات اسلام انتخاب می کند؛ انتخاب وی در نوع پوشش هیچ تداخلی با هنر نخواهد داشت؛ چراکه در واقع ما فلسفه هنر اسلامی داریم و البته بر اساس این فلسفه یک سری محدودیت هایی نیز لحاظ شده است؛ ما معتقدیم هنر متعالی است و موجب رشد انسان می شود.

  عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: زن ایرانی که پوشش خود را براساس دستورات اسلام انتخاب می کند؛ انتخاب وی در نوع پوشش هیچ تداخلی با هنر نخواهد داشت؛ چراکه در واقع ما فلسفه هنر اسلامی داریم و بر اساس این فلسفه یک سری محدودیت هایی نیز لحاظ شده است؛ ما معتقدیم هنر متعالی است و موجب رشد انسان می شود.

  وی ضمن تأکید بر برابری حقوق زن و مرد در ایران، افزود: با توجه به اهمیت جایگاه خانواده در ایران و لزوم برطرف کردن مشکلاتی که ممکن است بین خانواده ها صورت بگیرد؛  در ایران دادگاهی ویژه رسیدگی به شکایات خانوادگی اختصاص دارد؛ ضمن اینکه  مراکز مشاوره ای در کنار این دادگاه ها برای رسیدگی به مشکلات خانواده ها در نظر گرفته شده است.

  رهبر در خصوص نوع رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحصیل و شغل زنان  ادامه تصریح کرد: در ایران هیچ گونه محدودیتی در انتخاب رشته تحصیلی و شغل برای زنان وجود ندارد و زنان در این عرصه آزاد هستند.

  وی با بیان اینکه زنان تحصیل کرده بسیاری در ایران خانه دار هستند، بیان کرد: سال گذشته در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان خانه داری را یک شغل محسوب کردند.

  عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی قوانینی در حال تصویب است که با اجرای آن از زن خانه دار حمایت می شود؛ از آنجایی که خانه داری، همسرداری و فرزنداری یک عمل پسندیده و سخت است باید آن را به عنوان یک شغل در نظر بگیریم.

  وی گفت: در حال تصویب قانونی هستیم که در آن زن بعد از متأهل شدن و گذشت 25 سال از زندگی مشترک بتواند حقوق بازنشستگی دریافت کند؛ این قانون اشتیاق کاذب زنان به فعالیت و کارکردن در بیرون از منزل را کاهش می دهد؛ در حال حاضر 30 درصد از این قانون تصویب شده است.

  این نماینده مجلس در خصوص دوستی بین دو کشور ایران و کویت، گفت: در مجلس شورای اسلامی گروه هایی با هدف برقراری ارتباط موثر با کشورهای مختلف را بر عهده دارند؛ یکی از این گروه ها در تلاش برای برقراری ارتباط موثر با کشور کویت است که امیدواریم ارتباطی سازنده با این کشور،داشته باشیم.

  وی در پایان از به تصویب رسیدن 42 قانون در خصوص حقوق زنان و خانواده در دو سال اخیر خبر داد که به نفع جامعه زنان است.

  خبرگزاری تسنیم  گزارش و مصاحبه | سیاسی
  شماره مطلب: 1481
  دفعات دیده شده: 1018 | آخرین مشاهده: 2 هفته پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...