:: خانه حجاب صدف توصیه آیت الله مکارم به دانشگاه ها درباره حجاب ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 | 1440/8/15 | Sunday 21 April 2019
امروز یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
1440/8/15 | 2019/04/21
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • توصیه آیت الله مکارم به دانشگاه ها درباره حجاب
  یکشنبه 8 دی 1392 ساعت 20:43
  توصیه آیت الله مکارم به دانشگاه ها درباره حجاب
 • آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت توجه جدی به مسأله حجاب در دانشگاه ها تأکید کرد و گفت: در مقابل کسانی که می گویند دوران حجاب گذشته نباید حالت انفعالی گرفت.به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید
  آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت توجه جدی به مسأله حجاب در دانشگاه ها تأکید کرد و گفت: در مقابل کسانی که می گویند دوران حجاب گذشته نباید حالت انفعالی گرفت.

  به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید صبح امروز در دیدار جمعی از اساتید و مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی ساوه، با تأکید بر این که مسلمانان در گذشته رهبری علمی جهان را بر عهده داشتند، گفت: مسلمانان در علوم و فنون مختلف سرآمد بودند و بزرگ ترین اساتید را به جهان معرفی می کردند. 
   
  وی با بیان این که امروز دانشگاه از غرب به شرق آمده است، ابراز کرد: دانشگاه با صبغه غربی وارد ایران شده است. 
   
  این مرجع تقلید بر ضرورت جداسازی علوم از فرهنگ غربی تأکید کرد و اظهار داشت: ما باید علوم مختلف را از دیگر کشور ها بگیریم اما فرهنگ غربی که آمیخته با علوم آن ها است را کنار بگذاریم. 
   
  استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه علم و دانش مقید به وطن خاصی نیست، افزود: مؤمن به دنبال علم است و هرکجا که آنرا پیدا کند از آن استفاده می کند. 
   
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت اسلامی سازی دانشگاه ها تأکید کرد و گفت: پس از انقلاب در این مورد کارهایی انجام شده اما کافی نیست. 
   
  وی ادامه داد: تعامل اساتید حوزه و دانشگاه به اسلامی سازی دانشگاه ها کمک می کند و در سایه این تعامل می توان علوم غربی را به اسلامی تبدیل کرد. 
   
  این مرجع تقلید با اشاره به برخی از نا امیدی ها در میان دانشجویان، ابراز کرد: باید دانشجویان را با این مسأله که اسلام مهد علم بوده و علم از طریق مسلمانان به اروپا منتقل شده، توجه داد. 
   
  استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با بیان این که استقلال سیاسی تابع استقلال اقتصادی و استقلال اقتصادی تابع استقلال فرهنگی است، اظهار کرد: دین تنها برای نجات در آخرت نیست و با دین می توان دنیا را ساخت. 
   
  وی ادامه داد: اگر فرهنگ اسلامی بر دانشگاه که سرچشمه مدیریت کلان در کشور است حاکم نشود استقلال فکری خود را از دست می دهد و به دنبال آن سایر استقلال ها نیز از دست می رود. 
   
  این مرجع تقلید با بیان این که حوزه و دانشگاه محصولات امروز و آینده کشور را تأمین می کنند، گفت: باید کسانی در این دو حوزه تربیت شوند که لیاقت اداره کشور را داشته باشند. 
   
  استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه بر ضرورت توجه جدی به مسأله حجاب در دانشگاه ها تأکید کرد و اظهار داشت: در مقابل کسانی که می گویند دوران حجاب گذشته نباید حالت انفعالی گرفت؛ برخی فکر می کنند هرچه از اروپا بیاید حق است در حالی که فرهنگ غنی اسلامی و اهل بیت (ع) حق است. 
   
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی به برکت اسلام و انقلاب به قدرت رسیده است، افزود: امروز ایران اسلامی به جایی رسیده که رییس جمهور آمریکا بزرگ ترین دغدغه فکری خود را موضوع ایران می داند.

   

  منبع: رسا
  گزارش و مصاحبه | سیاسی
  شماره مطلب: 1488
  دفعات دیده شده: 1056 | آخرین مشاهده: 7 روز پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...