:: خانه حجاب صدف حجاب نشانه پیشرفت کشورهای اسلامی است ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 | 1440/8/15 | Sunday 21 April 2019
امروز یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
1440/8/15 | 2019/04/21
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • حجاب نشانه پیشرفت کشورهای اسلامی است
  پنج‌شنبه 1 اسفند 1392 ساعت 20:44
  حجاب نشانه پیشرفت کشورهای اسلامی است
 • یک کارشناس مذهبی در حرم مطهر رضوی گفت: حجاب نشانه رشد و پیشرفت جوامع اسلامی و کم رنگ شدن آن نشانه ی غربزدگی است.به گزارش خبرگزاری موج از روابط عمومی آستان قدس رضوی، معصومه ی خاکبان در سلسله نشست های بیان معارف دینی که ویژه ی خواهران در رواق دار
  یک کارشناس مذهبی در حرم مطهر رضوی گفت: حجاب نشانه رشد و پیشرفت جوامع اسلامی و کم رنگ شدن آن نشانه ی غربزدگی است.
  به گزارش خبرگزاری موج از روابط عمومی آستان قدس رضوی، معصومه ی خاکبان در سلسله نشست های بیان معارف دینی که ویژه ی خواهران در رواق دار الاجابه حرم مطهر رضوی برگزار شد، به بررسی رابطه ی غیرت، عفاف و حجاب پرداخت و عنوان کرد: حجاب یک کرامت و ارزش برای زن محسوب می شود و زنان محجبه از تعرض مصون هستند.
  وی گفت: خداوند متعال در «سوره احزاب»، نخستین سوره ای که در خصوص حجاب سخن گفته است، از پیامبر(ص) خواسته تا همسران و دختران خود و نیز همسران اهل ایمان را، به رعایت و حفظ نوعی از پوشش دعوت کند تا از این رهگذر مورد اذیت قرار نگیرند.
  استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به دستور دوم خداوند درباره حجاب افزود: خداوند متعال بدون آن که از واژه حجاب استفاده کند به شیوه مخصوصی از سخن گفتن و کارکرد آن در تعامل اجتماعی زنان، سخن گفته است.
  این کارشناس مذهبی اظهار داشت: عفت در قرآن، به فقرا، اغنیا، اوصیا و سرپرستان توصیه شده و به دنبال آن به حفظ حجاب تأکید فراوان داشته است.
  وی با اشاره به زندگی حضرت زهرا (س)، دوران حیات آن بزرگوار را سراسر علم آموزی و فهم ذکر کرد و ابراز داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) با این که حریم عفاف و حجاب را به طور کامل رعایت می‏کردند، در عین حال، در بحرانی ‏ترین حوادث سیاسی و اجتماعی، حضور و ظهور داشتند.
  خاکبان افزود: ارزش های انسانی اختصاص به زن یا مرد ندارد و اسوه های انسانی نیز همین گونه هستند. حضرت فاطمه زهرا(س) چنان که اسوه زنان است، اسوه مردان نیز هست. 
  وی با بیان اینکه بارزترین جلوه های مهار نفس، رعایت حجاب و عفاف است، عنوان کرد: حجاب محدودیت ساز نیست بلکه ایجاد مصونیت می کند. حجاب فقط برای زنان نیست و حفظ آن نیز برای مردان ضروری است. 


  گزارش و مصاحبه | سیاسی
  شماره مطلب: 1507
  دفعات دیده شده: 967 | آخرین مشاهده: 2 هفته پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...