:: خانه حجاب صدف نمره ترویج عفاف نهادهای دولتی زیر ده است! ::
Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
جمعه 3 خرداد 1398 | 1440/9/19 | Friday 24 May 2019
امروز جمعه 3 خرداد 1398
1440/9/19 | 2019/05/24
یادداشت
 • باید حس مردم نسبت به حجاب تصحیح شود
  به مقوله حجاب می شود از منظرهای مختلف روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حتی جهانی نگریست و کارکرد جهانی حجاب و اینکه چرا امروز، حجاب زن مسلمان، غربی ها را به هراس افکنده است مهم است.  برای این منظور باید به ماهیت وهمی و خیالی فرهنگ و تمدن غربی اشاره کرد، غرب علاوه بر آنکه بر شأن خیالی انسان سوار شده …
 • بیشتر...
تبلیغات
 • نمره ترویج عفاف نهادهای دولتی زیر ده است!
  چهارشنبه 21 آبان 1393 ساعت 21:05
  نمره ترویج عفاف نهادهای دولتی زیر ده است!
 • هم زمان با فعالیت بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، نشست بررسی موانع اجرایی قانون عفاف و حجاب با حضور فرشته روح افزا معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان و سهیلا کوشا استاد دانشگاه و کارشناس امور زنان و خانواده برگزار شد. در این

   

   

  هم زمان با فعالیت بیستمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، نشست بررسی موانع اجرایی قانون عفاف و حجاب با حضور فرشته روح افزا معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان و سهیلا کوشا استاد دانشگاه و کارشناس امور زنان و خانواده برگزار شد.

  در این نشست به بررسی موانع اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب پرداخته شد و کارکرد دستگاه ها و وزارتخانه های مرتبط مورد ارزیابی قرار گرفت.

  نکات آموزنده عفاف و حجاب در قرآن نهج البلاغه و نهج الفصاحه مظلوم واقع شده اند/ استفاده از نرم افزارهای نوین ارتباطی در جهت ترویج عفاف و حجاب

  در ابتدای این نشست، سهیلا کوشا با بیان اینکه علاوه بر حجاب ظاهر باید به حجاب باطن و چشم هم پرداخته شود، گفت: متأسفانه و هم اکنون وقتی در دانشگاه ها در مورد بسیاری از فواید رعایت عفاف و حجاب سخن می گوییم بسیاری از دانشجویان نسبت به آنها آگاهی ندارند و متأسفانه نکات آموزنده عفاف و حجاب در قرآن، نهج البلاغه و نهج الفصاحه مظلوم واقع شده است.

  وی ادامه داد: در مجلات، مراکز آموزشی، سایت ها و حتی پایگاه های خبری باید به موضوعات مرتبط با عفاف و حجاب پرداخته شود و حتی از نرم افزارهای نوین ارتباطی نیز می توان در این مسیر استفاده های خوبی داشت.

  کوشا با بیان اینکه نرم افزارهای نوین ارتباطی به عنوان یک بد افزار وارد جامعه شده اند، گفت: می توان با انتشار پیام های اخلاقی و مذهبی در این شبکه ها تا حد زیادی از کارکرد منفی آنها کاست و آنها را به عنوان یک سلاح در جامعه مدرن امروز در اختیار گرفت.

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: نرم افزارهای نوین ارتباطی در دنیای کنونی می تواند در دو جنبه مثبت و منفی در زندگی افراد تأثیرگذار باشند، مانند یک چاقو که می تواند در دست یک جراح به درمان یک بیمار کمک کند و یا مانند یک چاقو باعث بریده شدن دست یک فرد شود. بنابراین، باید به کارکردهای مثبت این شبکه ها پرداخته شود.

  گسترش فرزندسالاری یکی از آسیب های جامعه کنونی است

  کوشا ادامه داد: نکته دیگری که می توان در دنیای امروز به آن اشاره کرد فرزندسالاری است، چرا که متأسفانه جایگاه پدران و مادران نسبت به سال های گذشته دچار تنزل شده است و مقبولیتی که در گذشته والدین برای فرزندان داشتند هم اکنون وجود ندارد و برای از بین بردن این خلل باید والدین خود را به روز کنند تا بتوانند همراه فرزندان خود باشند.

  وی اظهار داشت: ارتباطات خانوادگی بسیار کمرنگ شده است و می توان گفت به زودی میهمانی ها نیز در فضای مجازی برگزار خواهد شد و رسانه ها در این زمینه می توانند نقش مهم و تأثیرگذاری داشته باشند.

  کم کاری دستگاه های فرهنگی و اجرایی کشور در نهادینه کردن عفاف و حجاب

  در ادامه این نشست، فرشته روح افزا با بیان لزوم نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه گفت: در بحث نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در اذهان مردم، دستگاه های فرهنگی و اجرایی ما کم گذاشته اند و کارهایی که لازم بوده است را انجام نداده اند.

  وی ادامه داد: رسانه ها، مطبوعات، مجلات و بروشورها تا جایی که باید نتوانستند در این مورد اقدام مؤثری را انجام دهند و هیچ اثر فرهنگی هم اکنون وجود ندارد که منجر شود فرزندان ما با حجاب آشنا شوند و برنامه ای برای آموزش حجاب متأسفانه وجود نداشته است.

  روح افزا ادامه داد: هیچ فرایند صحیحی در مورد فرهنگ عفاف تعریف نشده است، ما نمی گوییم قانونی در این زمینه وجود ندارد، قانون داریم اما هیچ کدام از دستگاه های اجرایی آن را اجرا نمی کنند و ما هم حتی به عنوان یک نهاد نظارتی به درستی نظارت خود را انجام نداده اند و متأسفانه گزارش هایی که از دستگاه های اجرایی به ما داده می شود هیچ کدام بیانگر عملی که قانع کننده باشد نیست.

  گزارش عملکرد وزارتخانه ها تنها گزارش برگزاری همایش و سخنرانی است/ آموزش و پرورش معتقد است در درون مدارس مشکل عفاف و حجاب وجود ندارد

  معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان افزود: وزارت آموزش و پرورش در گزارش های عملکرد خود می گوید ما همایش هایی در این زمینه برگزار کرده ایم و وقتی با مسئول این حوزه صحبت می کنیم می گوید که ما در آموزش و پرورش در بحث عفاف و حجاب مشکلی نداریم و مشکلات اصلی در بیرون از مدرسه است. اما این نکته بسیار واضح است که در درون مدارس ما تفکیک جنسیتی صورت گرفته است، بنابراین اصلاًٌ مسئولان مشکل را تشخیص نداده اند و اینگونه گزارش عملکرد ارائه دادن از زیر کار شانه خالی کردن است.

  در ادامه این نشست، کوشا با بیان اینکه مشکل اصلی اینجاست که موضوع عفاف و حجاب برای دانش آموزان نهادینه نشده است، خاطرنشان کرد: اگر دانش آموزان به درستی به فواید عفاف و حجاب پی می بردند، قانع می شدند که باید حجاب خود را در خارج از مدرسه و در محیط اجتماعی نیز رعایت کنند.

  روح افزا با تأیید این مطلب گفت: مسئول آموزش و پرورش باید اینگونه بگوید که ما در میان دانش آموزان مشکل عفاف و حجاب داریم یا خیر، و یا مسئول وزارت علوم زمانی که می خواهد گزارش عملکرد در حوزه عفاف و حجاب ارائه دهد می گوید: ما نمی توانیم از این کارها در وزارت علوم انجام دهیم و من نمی دانم چرا در کشورهای غربی که به عفاف و حجاب اعتقادی ندارند روی این موضوع کار و بررسی می کنند، اما در دانشگاه های داخلی کشور ما به عنوان یک کشور اسلامی هنوز اساتید در این موضوع متقاعد نشده اند.

  وی افزود: هم اکنون نشریاتی که علیه حجاب در جامعه منتشر می شود، در مقایسه با نشریاتی که به ترویج حجاب می پردازد بسیار بیشتر است و نشریاتی که در مورد ازدواج سفید که حقیقت آن سیاهی محض است پرداخته اند متأسفانه همچنان به فعالیت های خود ادامه می دهند.

  روح افزا اظهار داشت: ازدواج های سفید که در حقیقت سیاهی محض است، نمی تواند خوشبختی خانواده ها را به دنبال داشته باشد، چرا که وقتی یک مرد با رعایت مراسم و سنت ها ازدواج می کند، انتهایش به جدایی و طلاق می رسد، چه برسد به این نوع از زندگی ها که هیچ تعهدی برای طرفین ایجاد نمی کند و چکش آن همیشه بر سر خانم ها خواهد بود.

  وی اظهار داشت: نشریاتی که با مجوز ارشاد این مدل از زندگی را در جامعه ترویج می کنند، باید پاسخ بدهند که آیا به این جنبه از این موضوع نمی اندیشند که اگر عده ای از جوانان ما این نوع زندگی را برای خود انتخاب کنند، چه کسی پاسخگوی عواقب در انتظار آنها خواهد بود.

  مسئولان دغدغه عفاف و حجاب ندارند/ صدا و سیما پخش اذان را عملکرد خود در زمینه عفاف و حجاب می داند

  معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان افزود: متأسفانه هیچ کدام از مسئولان ما دغدغه عفاف و حجاب ندارند، یکی دیگر از نهادهایی که باید گزارش عملکرد خود را در خصوص عفاف و حجاب ارائه می داد سازمان صدا و سیما بود که در گزارش عملکرد خود به زمان های پخش اذان اشاره کرده و می گوید هنگام اذان، اذان به صورت مستقیم از تمام شبکه های تلویزیونی و صدا پخش می شود و در گزارش عملکرد خود به سخنرانی های مذهبی اشاره می کنند.

  کوشا استاد دانشگاه و کارشناس امور زنان و خانواده با تأیید این مطلب و عملکرد ضعیف صدا و سیما در زمینه ترویج عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: در ایام محرم و تاسوعا و عاشورای امسال هیچ فیلمی از سوی صدا و سیما در این زمینه پخش نشد و حتی تاکنون هیچ فیلمی در خصوص ارتباط فرهنگ عاشورا و حجاب پخش نشده است.

  در ادامه این نشست، روح افزا ادامه داد: نمی توان به آمار سخنرانی های مذهبی به عنوان گزارش عملکرد در زمینه گسترش عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد، چرا که نمی توان آمار مشخصی داد که چند درصد از جوانان به این سخنرانی ها گوش می دهند.

  روح افزا در پاسخ به اینکه آیا مطالباتی از سازمان صدا و سیما و سایر نهادها و وزارتخانه ها در خصوص ترویج عفاف و حجاب صورت گرفته است یا خیر؟ گفت: درخواست ها به صورت مرتب از این نهادها انجام می شود، اما متأسفانه وقتی می خواهند گزارش عملکرد ارائه دهند آمار سخنرانی ها و همایش های خود را ارائه می دهند.

  عملکرد ضعیف رسانه ملی در ترویج عفاف و حجاب/ فیلم های داخلی نگاه به نامحرم و عادی سازی روابط بین نامحرمان را ترویج می دهد

  وی ادامه داد: متأسفانه هم اکنون در فیلم های تولیدی داخل کشور نگاه نامحرم آموزش داده می شود، به گونه ای که بسیاری از خانواده ها دغدغه این را دارند که فرزندانشان فیلم های داخلی را نیز زیاد نگاه نکنند چرا که عادی سازی روابط بین نامحرمان بسیار در این فیلم ها تعریف می شود و کودکی که در سن بلوغ است با دیدن این فیلم ها نه تنها چیزی از عفاف و حجاب یاد نمی گیرد بلکه ممکن است آموزه های بدی نیز برای آنها داشته باشد.

  معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان همچنین به عملکرد آموزش و پرورش در ترویج عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: متأسفانه در هیچ کدام از کتاب های درسی ما به دخترانی که در سن بلوغ هستند تأثیرات نگاه نامحرم آموزش داده نمی شود و به آنها گفته نمی شود که نگاه به نامحرم در آینده بر زندگی او چه تأثیری خواهد داشت و در هیچ کجا حتی به آقایان گفته نشده است که وقتی بی پروا به نامحرم نگاه می کنند در آینده در صحنه صحنه زندگی خود مقایسه انجام می دهند و همین عامل باعث اختلاف در میان خانواده ها می شود.

  روح افزا در پاسخ به اینکه چه کسی یا چه نهادی باید این آموزش ها را برای کودکان در نظر بگیرد؟ گفت: دستگاه های فرهنگی و رسانه ای ما باید این کار را انجام دهند، اما متأسفانه در غفلت مسئولان شاهد اینگونه از آموزش ها نیستیم.

  معیارهای استخدام نیرو در شرکت های هواپیمایی باید بازنگری شود/ گم شدن عفاف و حجاب در معیارهای استخدامی

  وی همچنین به عملکرد شرکت های خصوصی و سازمان های هواپیمایی اشاره کرد و گفت: این سازمان ها در استخدام خود معیارهایی را در نظر می گیرند که نه تنها عفاف و حجاب در آنها کاملاً نادیده گرفته می شود، بلکه بی عفتی ملاکی برای گزینش آنها در نظر گرفته می شود.

  روح افزا گفت: وقتی از مسئولان صدا و سیما می خواهیم که فیلم هایی در خصوص عفاف و حجاب و ترویج آن در جامعه تولید کنند می گویند برای ما فیلمنامه نویس و کارگردان متعهد بیاورید، در صورتی که اگر قرار بود این چنین جامعه اداره شود، همه چیز دچار آشفتگی می شد.

  هنوز اساتید دانشگاه و مسئولان در زمینه عفاف و حجاب توجیه نشده اند/ وزارت علوم برای اساتید خود کلاس های توجیهی بگذارد

  در ادامه این نشست سهیلا کوشا با بیان اینکه به اعتقاد من پدرها و مادرها نیز باید در این زمینه توجیه شوند گفت: حتی بسیاری از معلم ها و اساتید دانشگاه نیز هنوز در خصوص رعایت عفاف و حجاب توجیه نشده اند و این اتفاق باید از ابتدا و دوران کودکی در خانواده ها رخ می داد که حالا با محقق نشدن این موضوع در خانواده ها باید در جامعه به دنبال ترویج آن باشیم.

  روح افزا همچنین به عملکرد وزارت علوم اشاره کرد و گفت: وزارت علوم باید برای اساتید خود کلاس های علمی برگزار کند و صرف یک جمله که بروید و حجاب خود را رعایت کنید نمی تواند مردم و اساتید را توجیه کند، در صورتی که اگر فواید حجاب توضیح داده شود تا افراد قانع شوند می توانند در این مسیر گام های خوبی بردارند، اما متأسفانه هم اکنون نوع نگاه به عفاف و حجاب غلط است.

  نشریاتی که هم اکنون در جامعه منتشر می شود بی حجابی را ترویج می کند/ مراسم تکخوانی زنان در شأن یک کشور اسلامی نیست/ وزیر ارشاد باید پاسخگو باشد

  وی ادامه داد: وزارت ارشاد نیز در این زمینه بسیار کوتاهی داشته است و نشریاتی که منتشر می شود پایه گذار بی حجابی در جامعه هستند. باید مسئول وزارت ارشاد در این رابطه پاسخگو باشد و من از خود وزیر سؤال می کنم که چرا باید مراسم تک خوانی زنان در یک جامعه اسلامی راه اندازی شود، ایشان باید در این رابطه جواب دهند که البته می گویند چنین مراسمی وجود نداشته است و ما باید بگوییم پس آن مراسمی که ما بلیت آن را تهیه کردیم و در آنجا حضور داشتیم چه بوده است؟

  تعدادی از بیمارستان ها از ساعت 22 به بعد حجاب را رعایت نمی کنند

  روح افزا در خصوص عملکرد وزارت بهداشت نیز گفت: متأسفانه هم اکنون بیمارستان هایی وجود دارد که حتی می توانیم از آن نام ببریم که از ساعت 22 یا 23 به بعد پرسنل آن بی حجاب هستند و مشخص است که این افراد اعتقادی به حجاب ندارند، در صورتی که اگر به پرونده های طلاق در قوه قضائیه در شمال شهر واقع شده است بررسی کنیم متوجه می شویم که بیشتر این طلاق ها به دلیل روابط غلط و رابطه نادرستی است که همسران افراد برقرار می کنند.

  وی ادامه داد: به ما گزارش داده شده است که در یکی از بیمارستان های تهران در بخش سی سی یوی خانم ها کارهای خدمات را آقایان انجام می دهند و این نشان دهنده عدم دغدغه مسئولان ما در حوزه حجاب است. اصلاً می توان گفت ما پذیرفته ایم که جامعه باید در همین منوال پیش برود و ما مسائل مهمتری داریم در حالی که اگر عفاف و حجاب حل شود مسائل مهمتر نیز حل خواهد شد.

  90 درصد خانم ها در تهران موبایل همسرانشان را چک می کنند

  معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان گفت: در یک پژوهش کوچک که در تهران انجام شده بود متوجه شدیم که نزدیک به 90 درصد خانم ها موبایل همسرانشان را چک می کنند و این به این معناست که به همسران خود اطمینان ندارند و تا چه حد این محیط ناامن می تواند به استحکام خانواده ها لطمه وارد کند و چرا ما فقط در عملکرد خود به سخنرانی عده ای محدود بسنده می کنیم.

  روح افزا ادامه داد: برای نهادینه کردن حجاب یک دستگاه به تنهایی نمی تواند کار کند و باید تمامی دستگاه ها متقاعد شوند. وقتی آموزش و پرورش می گوید من مشکلی ندارم، شرایط جامعه این چنین می شود، چرا که ما یک برنامه ریزی منظم و از یک تا صد در این زمینه نداریم و در مورد چگونگی اجرای آن هم کسی برنامه مشخصی ارائه نمی دهد.

  محیط کار برای زنان کارگر تا چه حد بر اساس موازین عفاف و حجاب است؟

  وی همچنین به وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: تا چه حد زنان کارگر ما در محیط کارخانه حجاب و عفاف خود را رعایت می کنند؟ و آیا محیط کار برای کارگران زن و مرد در کارخانه ها جدا شده است؟ متأسفانه هنوز این احساس نیاز در جامعه ایجاد نشده است و خود مسئولان نیز باید متقاعد شوند که باید حجاب در جامعه نهادینه شود.

  روح افزا ادامه داد: باور اساتید دانشگاه ما را چه کسی باید اصلاح کنند؟ روابط آلوده برای قشری لذت بخش است و به دنبال آن نیز می روند. ما هم اکنون متأسفانه یک پارک با محیط سالم، یک رستوران با محیط سالم و حتی یک کافی شاپ با یک محیط سالم نداریم که زنان بتوانند در آنجا به راحتی حضور پیدا کنند.

  زنان عفیف و محجبه باید با حضور حداکثری در فضاهای اجتماعی و عمومی فضای موجود را اصلاح کنند

  سهیلا کوشا با انتقاد از این موضوع گفت: به اعتقاد من نباید به دلیل اینکه محیط بسیاری از فضاهای عمومی مناسب نیست، زنان با حجاب از حضور در این محیط ها منع شوند، چرا که باید با حضور حداکثری خود، فضاها را اصلاح کنیم، چرا که اگر زنان و مردان عفیف در این محیط ها حضور پیدا نکنند فضا بدتر می شود.

  آموزش رقص در مهدهای کودک توجیهی ندارد

  معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان ادامه داد: به اعتقاد من این محیط ها امن نیست و نباید مسئولان را از این موضوع مبرا کرد، هم اکنون که تمام مسئولان از دفاع از حقوق زنان دم می زنند، چرا حقوق عاطفی زنان را دنبال نمی کنند؟ مگر یک دختر محصل حق شرکت در سالن های ورزشی را ندارد که در سالن ها آهنگ های غربی گذاشته می شود و حتی در برخی مهدهای کودک ما رقص آموزش داده می شود و در صورتی که کسی نخواهد به گناه آلوده شود به راحتی به آنها گفته می شود می توانید از حضور در این ورزشگاه انصراف دهید.

  روح افزا افزود: آیا افرادی که مدعی دفاع از حقوق زنان هستند به این فکر نمی کنند که اگر یک خانم که همسرش به او خیانت می کند چه آینده ای در انتظار او خواهد بود و مسئولان مخابرات که معتقد هستند نباید سایت ها فیلتر شوند و به پهنای باند اعتقاد دارند، آیا عواقب آن را نیز در نظر می گیرند؟ و به این فکر می کنند که از این پهنای باند در چه مسیری استفاده می شود؟

  عکس روی جلد بعضی از کتاب ها و مجلات تنها جلوه گری زنان است

  روح افزا افزود: ما از فرزندانمان می خواهیم وارد لجن بشوند و بعد به آنها می گوییم مراقب باشید لباس تان آلوده نشود، اما هم اکنون شرایط عفاف و حجاب در کجای جامعه مهیاست؟ حتی عکس روی جلد بعضی از کتاب ها نیز در شأن یک کشور اسلامی نیست. من گناه را برای قشر جوان جامعه نمی دانم، بلکه کوتاهی از مسئولان است.

  کوشا با تأیید این مطلب گفت: چرا تاکنون از افراد موفق جامعه که با حجاب کامل خود در جامعه حضور داشته اند فیلمی تهیه نشده است؟ اگر بخواهیم این فیلم ها را بشماریم، حتی تعداد آنها از تعداد انگشتان دست نیز کمتر است.

  آگهی های تبلیغاتی رسانه ملی در شان کشور اسلامی ما نیست

  وی با بیان اینکه نباید تولیدکنندگان فیلم های سینمایی و تلویزیونی تنها به دنبال جذب مخاطب باشند گفت: آیا تحریک اجتماعی برای جذب مخاطب راهکار درستی است؟ حتی آگهی های تبلیغاتی تلویزیون ما نیز بسیاری از حقوق عفاف و حجاب را رعایت نمی کنند. ما سم را به بدن فرزندان تزریق می کنیم و بعد می گوییم مواظب باش سم در بدنت اثر نگذارد.

  روح افزا افزود: تمام دستگاه ها باید هر کاری که می خواهند در رابطه با بحث اقتصادی انجام دهند به بحث فرهنگی آن نیز توجه کنند و باید تمام این اقدامات سند فرهنگی داشته باشد.

  کوشا نیز با تأیید این مطلب گفت: حتی ساختمان سازی ها نیز باید پیوست فرهنگی داشته باشد چرا که هم اکنون بسیاری از خانه ها مشرف به یکدیگر ساخته شده اند و زن محجبه ما نمی تواند در حیاط خانه خود نیز امنیت داشته باشد.

  وی ادامه داد: علاوه بر اینکه تمام دستگاه ها و اساتید و معلمان در این زمینه مسئولیت دارند، گفت: باید از ابزارهایی که دراختیار داریم در جهت ترویج عفاف و حجاب استفاده کنیم، به عنوان مثال نرم افزارهای نوین ارتباطی مانند وایبر، ویچت و واتس آپ در اختیار اکثر جوانان قرار دارد و می توانیم از این طریق نکاتی را در خصوص ترویج عفاف و حجاب از زبان خود جوان ها به آنها انتقال دهیم.

  روح افزا تصریح کرد: در موضوع عفاف و حجاب ما و تمام مسئولان مقصر هستند و متأسفانه هیچکدام از دستگاه ها وظایف خود را در این زمینه به درستی انجام نداده اند، تمام اقداماتی که انجام می شود باید پیوست فرهنگی داشته باشد و مسئولان توجه داشته باشند که خانواده های خود نیز درگیر این موضوع هستند و نباید با بی توجهی از کنار آن بگذرند و دستگاه های نظارتی نیز باید وظایف خود را در این زمینه دقیق تر ععمل کنند و در قبال این موضوع احساس مسئولیت داشته باشند.  گفتار و مقاله | سیاسی
  شماره مطلب: 1528
  دفعات دیده شده: 3214 | آخرین مشاهده: 4 ساعت پیش
تبلیغات
نظرسنجی
سبد خريد

در حال بارگزاری ...